Podsumowanie mojego autografowego 2011 roku

"Każda drużyna ma swojego Claudio Marchisio"
„Każda drużyna ma swojego Claudio Marchisio”

Małe podsumowanie, tym razem trzeciego roku mojej przygody ze zbieraniem autografów 🙂

Cele na 2011 rok: W tym roku chciałbym również skupić się na wysyłaniu listów do osób związanych z Manchesterem United oraz do wielu innych, znanych i utalentowanych zawodników. Chciałbym zdobyć w sumie 1000 autografów, ale myślę, że będzie o to bardzo trudno. Byłoby fajnie pozbierać wiele osobiście i już nie tylko na meczach mojego lokalnego klubu, ale także m.in. na spotkaniach reprezentacji Polski, Widzewa Łódź oraz przy okazji wyjazdów na wakacje i ferie. 22 stycznia chciałbym zebrać Jagiellonię Białystok w Gutowie Małym oraz pojechać na inne mecze sparingowe w moim najbliższym regionie (np. Gutów Mały i Kleszczów).


Podsumowanie 2011 roku:

W tym roku chciałbym również skupić się na wysyłaniu listów do osób związanych z Manchesterem United oraz do wielu innych, znanych i utalentowanych zawodników.

Częściowo ten cel został zrealizowany. Do obecnych oraz byłych piłkarzy „Czerwonych Diabłów” posłałem 33 listy. Udało mi się dostać odpowiedzi na 17 z nich. Daje to całkiem niezłą (jak na odpowiedzi po autografy) średnią ok. 51%. Wysłałem w 2011 roku w sumie 166 listów, a ze skrzynki wyciągnąłem 109 korespondencji z autografami od piłkarzy i klubów. Myślę, że nie jest najgorzej 🙂

Chciałbym zdobyć w sumie 1000 autografów, ale myślę, że będzie o to bardzo trudno. 

Wydawało mi się, że to zadanie będzie bardzo trudne do zrealizowania, jednak, jak się później okazało przyszło z dużą łatwością. Wysłane listy, zrobione wymiany oraz osobiście zebrane podpisy dały liczbę ponad 1000 autografów zdobytych w 2011 roku (w sumie ok. 1600 w całej mojej kolekcji). Jestem z tego powodu bardzo zadowolony.

Byłoby fajnie pozbierać wiele osobiście i już nie tylko na mecz mojego lokalnego klubu, ale także m.in. na spotkaniach reprezentacji Polski, Widzewa Łódź oraz przy okazji wyjazdów na wakacje i ferie. 22 stycznia chciałbym zebrać Jagiellonię Białystok w Gutowie Małym oraz pojechać na inne mecze sparingowe w moim najbliższym regionie (np. Gutów Mały i Kleszczów).

Pod względem moich wyjazdów rok 2011 był dla mnie całkiem udany. Na zbieranie autografów do Łodzi nie wyruszyłem, jednak zaliczyłem wyjazdy na mecze takie, jak: Warta Sieradz – Jagiellonia Białystok, Elana Toruń – Osasuna Pampeluna, GKS Bełchatów – ŁKS Łódź oraz spotkanie Młodej Ekstraklasy pomiędzy Śląskiem Wrocław a Łódzkim Klubem Sportowym. Oprócz tego w listopadzie wybrałem się do Wrocławia po autografy włoskich reprezentantów i z trybun oglądałem towarzyskie spotkanie Polski z Włochami. Dodatkowo w wakacje pojechałem do Krakowa na trening tamtejszej Wisły, gdzie udało mi się zebrać wszystkie planowane wcześniej podpisy.

Najlepiej będę wspominał wyjazd do Wrocławia, gdzie panowała bardzo miła, kolekcjonerska atmosfera – oby więcej takich wyjazdów w przyszłości. Pozdrawiam wszystkich obecnych tamże kolekcjonerów 🙂

Chciałbym również poinformować, że jestem w trakcie tworzenia nowej strony. Wcześniejsza niestety nie jest już czynna. Jest to związane z tym, że Fotopic, na którym miałem poprzednią galerię padł i już jest nieczynny. Na nowej stronie będę umieszczał wszystkie moje autografowe zdobycze.

Cieszę się, że w tym 2011 roku poznałem osobiście kilku kolekcjonerów i dzięki temu możemy utrzymywać ze sobą stały kontakt.

Tomasz Frankowski
Tomasz Frankowski
Michał Probierz
Michał Probierz
Jarosław Lato
Jarosław Lato
Elana Toruń vs Osasuna Pampeluna
Elana Toruń vs Osasuna Pampeluna
Nacho Monreal
Nacho Monreal
Ricardo López Felipe - były piłkarz Manchesteru United
Ricardo López Felipe – były piłkarz Manchesteru United
Kamil Kosowski
Kamil Kosowski
Sesja treningowa Wisły Kraków
Sesja treningowa Wisły Kraków
Júnior Díaz, Kew Jaliens, Ivica Iliev, Gervasio Núñez , Cezary Wilk
Júnior Díaz, Kew Jaliens, Ivica Iliev, Gervasio Núñez, Cezary Wilk
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Tuż przed przylotem reprezentacji Włoch :)
Tuż przed przylotem reprezentacji Włoch 🙂
Cesare Prandelli
Cesare Prandelli
Polska vs Włochy
Polska vs Włochy
Łukasz Gikiewicz
Łukasz Gikiewicz

2011 rok w statystykach:

Wysłałem 166 listów na które dostałem aż 108 odpowiedzi. Przyszło do mnie również 9 listów, które wysłałem rok wcześniej – w 2010.

ok. 65% wszystkich odpowiedzi

ok. 59% odpowiedzi z 2011 roku

ok. 40% odpowiedzi z 2010 roku

96 autografów z wymian

584 zdobytych autografów osobiście

Listy do osób związanych z Manchesterem United:

wysłałem: 33
otrzymałem: 17


Cele na 2012 rok: 

W tym szczególnym dla polskiej piłki 2012 roku chciałbym pozbierać dużo podpisów osobiście. Na samym początku roku planuję wybrać się do Warszawy, aby wspólnie z forumowiczami zebrać Sporting oraz Portugalię. Głównym celem podczas drugiego pobytu będzie zrobienie zdjęcia z Cristiano Ronaldo (może się uda?). Nie wykluczam także wypadów na treningi, sparingi czy mecze ligowe drużyn z Ekstraklasy.

Jeżeli chodzi o Euro2012, to chciałbym pozbierać, jak najwięcej autografów uczestników Mistrzostw Europy. Rozważam kilka opcji: wyjazd do Warszawy i okolic (Polska, Rosja, Chorwacja), Legionowa (Grecja) lub do Wrocławia (Czechy). Zobaczę jednak co czas pokaże.

Gdybym wybrał się na wakacje do Londynu, to byłoby fajnie pozbierać coś na Igrzyskach Olimpijskich, bądź coś osobiście na meczach sparingowych lub treningach.

W przyszłym roku planuję wysłać ponownie ponad 100 listów oraz dobić do 100 autografów osób powiązanych z Manchesterem United (co będzie na pewno bardzo trudne).

Co do postanowień związanych z forum Kolekcja24.pl, to chciałbym wraz z nowym rokiem z powodzeniem uruchomić własną galerię autografów. Dodatkiem będzie popracowanie nad jakością zdjęć oraz autografów. Po cichu myślę też nad zaliczeniem forumowego zlotu. Za bardzo nie planuję, bo nie wiem co czas przyniesie, jednak kilka planów wymieniłem wyżej. Mam nadzieję, że będę ten czas miło wspominał, podsumowując rok 2012.

Mateusz „Mateqi” Zgorzyk

https://www.facebook.com/AutografyMateqi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s